Lassacskán visszatér az életünk a rendes kerékvágásba. Jó ideig nem lesz döccenő- és kátyúmentes, de azért hasonlít majd arra, ami egy-másfél évvel ezelőtt megszokott volt. Azért csak hasonlít, mert a pandémia alatt a cégek rájöttek, mennyire hatékony is tud lenni a home office, a kollégák így is megoldják a feladataikat, nem kell irodát bérelni, vagy legalábbis nem akkorát, jöhetnek forgóban is, nem kell számolni a késésekkel a közlekedés miatt, egyáltalán nem kell parkolódíjra kiadni, szóval, volt ennek az egész helyzetnek jó néhány kellemes hozadéka is a munkaadók számára.
Ne legyünk álszentek, akik otthonról végezték a munkát, azok sem utálták eleinte, hogy egy kicsivel tovább lehet aludni, nem kell nyomorogni hajnalban a buszon vagy a metrón és legalább nem kell látni Bözsi utálatos és nyúzott képét a pénzügyön. Eleinte. Ám ahogy telt az idő, egyre inkább beszűkült az életünk, lemondtunk arról, ami a legfontosabb jellemzője az embernek: a társas létről, a vitákról, a közös nevetésről, a baráti érintésekről. Mindenről, amitől az emberi létezés értelmet nyer.
Most azonban újra koncentrálhatunk a számunkra fontos értékekre, hiszen a már megszokott (és egy kicsit az agyunkra ment) család mellé visszakapjuk a munkatársakat! Lehet, hogy nem annyi időben, mint korábban (sok munkahely gondolkodik a hibrid irodai megoldáson), de lehet, hogy ez lesz az arany középút! Javulhatnak az emberi kapcsolataink, ha nem kell minden nap alkalmazkodni, ám mégis fizikailag jelen vannak az életünkben a számunkra emberi értékekkel bíró munkatársaink.
Touche Event - a kreatívan-játékos ötletgazda. Az idén 10. szülinapját ünneplő Touche nagyobb rendezvényei is átszerveződtek, így kíváncsian várják, milyen feltételekkel lehet nyártól újra csapatépítő programot, tréninget szervezni. A szervező csapat együtt maradt, a kollégák nagyon motiváltak és komoly szervezetfejlesztési munka történik a háttérben, az egyéni kompetenciák felhasználásával. Új weboldal kialakításán dolgoznak és sorra születnek az új kreatív koncepciótervek 2021-re, így aktívan telik a kényszerű üzemszünet.
Akárhogy is lesz, a teljes fizikai elzárás megszűnik, és ha valaki jó munkahelyi közegbe kerül, rögtön érezheti magán a pozitív jeleket:
1. A megnövekedett boldogságszint. Lássuk be, ez már pont ránk fér. A szakértők szerint a minőségi kapcsolatok a támogatottság érzését adják, és az önértékelésünket erősítik, ez pedig boldogabbakká tesz minket
2. Kevesebb stressz. A Harvard Egyetem egyik professzora tanulmányában bizonyította, hogy a jó társas kapcsolatok megléte az alacsonyabb stressz-szint egyik legbiztosabb előrejelzője.
3. A munkahelyi társas kapcsolatoktól erősödik a lojalitás, a sűrű szociális háló erősebb szervezeti kultúrát eredményez. Emellett az erős munkahelyi összetartozás segíti az együttműködést, a kreativitást és a csapatmunkát is.
4. Visszakerülünk a körforgásba: információkhoz jutunk újra, olyan információkhoz, amelyek nem csak a karrierünk alakulását segíthetik, de megerősítenek minket, javítja az önbecsülésünket
5. Emberi kapcsolataink nem csak a családunkra korlátozódnak, nem szigetelődünk el
6. Ismét érezhetjük, hogy tartozunk valahová. Egy közösséghez, egy célhoz, egy eszméhez. Kapcsolódunk egymáshoz.
A nagyon szakmai (HR és pszichológiai) vonal mellett nyugodtan vállalhatjuk: elegünk van az ingerszegény otthonlétből, ahol annyi területet kellett egyszerre kezelni, hogy esélyünk sem volt csak a munkára koncentrálni, előre lépni, sikerélményt érezni, szinte teljesen megkompolyodtunk. Most már jó lesz kicsit pletyózni egy munka utáni ital mellett, jó lesz megölelni valakit, akinek erre van szüksége, vagy csak azért, mert nekem van szükségem rá, jó lesz cinkosan összekacsintani valakivel, ha a főnök valami újjal áll elő. Jó lesz a normális nyomorgás reggel a metrón, és na jó, Bözsi képe sem olyan utálatos a pénzügyön, talán csak neki sem könnyű. Talán odamegyek, és megkérdezem, hogyan segíthetek?
Céges rendezvényhez, csapatépítőhöz kérje kollégáink segítségét!