A tudósok szerint csupán agyi kapacitásunk töredékét használjuk ki, azonban az agy terhelése nem biztos, hogy növeli a hatékonyságot. Persze lehet vezetés közben fontos telefonhívásokat bonyolítani, vagy sorozatnézés közben vasalni, de valójában nem éri meg.
Vajon valóban nem dolgozunk eléggé, ha nem kapkodjuk fel percenként a telefont? Nem vagyunk elég hatékonyak, ha nem bonyolítunk 8-10 projektet egyidejűleg? Valóban az reprezentálja a munkamorálunkat, ha megfeszítjük magunkat a munkaidő minden percében?
A multitasking nagyon trendi, azonban az agyunk úgy érzékeli, mintha folyamatos stresszhelyzetben lennénk, és a testünkben szinte állandósul a stresszhormonok jelenléte. Egy tanulmányban például úgy találták, hogy a multitasking férfiaknál 77, míg nőknél 66 százalékkal csökkenti a teljesítményt. Amikor elakadunk a feladatainkkal, akkor automatikus (ösztönösen) elkezdjük őket priorizálni, és sorban haladunk. Amikor „multitasking-olunk”, valójában akkor is ezt tesszük, csak a váltások nagyon gyorsak, a másodperc 1-1 törtrésze jut 1-1 feladatrészre, így azt is érezhetjük, hogy semmivel nem haladunk, motiválatlanok és dekoncentráltak lehetünk emiatt. Ezért valójában sokkal hatékonyabb az a módszer, amikor a jó öreg feladatlista alapján sorban haladunk a teendőinkkel, és ésszerű energia-ráfordítással szépen mindet elvégezzük, így a projekt végén sokkal jobb eredményeket tudunk felmutatni.
A munkavégzés hatékonysága személyes ügy, ám pont a tények és tévhitek eloszlatására érdemes a csapatépítő programok közé beilleszteni egy hatékony munkavégzéssel kapcsolatos workshopot vagy előadást. Ez a téma – mint bármely másik – színesen, izgalmasan, érdekesen körüljárható, a csapatod habitusának és kéréseidnek megfelelően szívesen összeállítjuk az egész tematikát és megszervezzük a programokat!
Csapatépítő helyszínt keresel? A helyszín kiválasztása után kérj ajánlatot rendezvényre az Eventrend Hotels egyik szállodájába!